Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Bieszczadzki rajd rowerowy śladami Ignacego Łukasiewicza.

W związku z obchodami dwusetnej rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza Towarzystwa Sportowo-Turystycznego Nafty i Gazu "Sportgas" pragnie zaprosić na rajd rowerowy śladami prekursora polskiego przemysłu naftowego.
Podczas dwudniowego wydarzenia planowane jest odwiedzenie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, grobu Honoraty i Ignacego Łukasiewiczów w Zręcinie, skansenu w Sanoku z jego sektorem naftowym, a także odwiedzenie miejsca związanego ze współczesną działalnością górniczą, tj. kopalnię Czarna Górna.
Zaplanowane trasy do wglądu:
Trasa 1 – zaczynamy na parkingu pod Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce. Po zwiedzeniu muzeum kierujemy się do Zręcina, powrót do Bóbrki przez Chorkówkę – Chyrową - Duklę. Długość trasy 55 km.
https://www.strava.com/routes/2984845658804834964

Trasa 2 – zaczynamy na parkingu pod skansenem w Sanoku. Po zwiedzeniu robimy pętlę wkoło Sanoka kierując się na Kostarowce - Długie – Pobiedno – Zagórz. Długość trasy 66 km.
https://www.strava.com/routes/2989541338229156272

Rajd odbędzie się w drugim tygodniu sierpnia 2022 r. Dokładny termin zostanie podany zgłoszonym uczestnikom w terminie późniejszym, po uprzedniej analizie warunków pogodowych, które w naszym przypadku mają zasadnicze znaczenie.

Rajd wpisuje się w krajowe obchody 200-lecia urodzin Ignacego Łukasiewicza, a samo zadanie realizowane przez Sportgas - "Rowerem do pracy i na wakacje", promuje i zachęca do tej formy aktywności fizycznej pracowników GK PGNiG. Jest to jedno z wielu zadań w ramach Projektu Aktywizującego Sportgas 2022, które jest wspierane finansowo przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W przyszłości liczymy, że dziedzictwo branżowe, jego kultywowanie i na jego bazie budowanie wartości firmowych wśród pracowników zwiększy grono naszych partnerów.