Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Kampinoski rajd na zakończenie wakacji

W sobotę 2-go września 2023, korzystając z przepięknej pogody, członkowie sekcji rowerowej wybrali się na rajd w dzikie ostępy Puszczy Kampinoskiej. Część kolarzy ruszyła z dawnej bazy cyrkowej w Julinku, przejechała przez wydmy rezerwatu Karpaty, po drodze zwiedzając Zamczysko - czyli jedno z najlepiej zachowanych na Mazowszu wczesnośredniowiecznych grodzisk. W Granicy dołączyli pozostali członkowie sekcji i już wspólnie ruszyli w stronę Cisowego i Starej Dąbrowy.
2 1
3 1
W połowie drogi, na polanie koło Kanału Łasica, rajdowcy zatrzymali się na mały popas. Porcja słodkich przekąsek dodała energii i już po chwili można było ruszać w dalszą drogę. Po przejechaniu przez rezerwat Żurawiowe, grupa ruszyła Południowym Szlakiem Leśnym do miejscowości Górki gdzie znajduje się Sosna Powstańców – niemy świadek tragicznych wydarzeń 1863 roku.
5 1
4 1
Rajd zakończył się wspólną biesiadą w Granicy. Była wojskowa grochówka, kiełbaski pieczone na ognisku i niekończące się rozmowy o rowerowym sprzęcie i planach na kolejne rowerowe wyprawy.
Sobota spędzona aktywnie na łonie natury, czyste powietrze i doborowe towarzystwo naładował wszystkich ZIELONĄ ENERGIĄ.
6 1
7 1Trasa długa 63 kmhttps://pl.mapy.cz/s/cadoguboma
Trasa krótka 32 km - https://pl.mapy.cz/s/fasodacahe
Projekt dofinansowany ze środków Fundacji PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza.
8 1