Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Kwietniowa SETKA po Bolimowskim Parku Krajobrazowym

Zapraszamy na kolejną rowerową SETKĘ do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego - https://www.strava.com/routes/2943432981440529872. Ruszamy 23 kwietnia 2022 r. o godz. 9:00 spod Pomnika Partyzantów Poległych w Bitwie nad Rawką na Rynku Tadeusza Kościuszki w Bolimowie.

Motywem przewodnim rajdu jest Rawka, czyli ostatnia rzeka Polski środkowej, która prawie w pełni zachowała swój naturalny charakter. Dolinę rzeki, która stanowi kręgosłup Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, charakteryzują bardzo wyraźne, często urwiste zbocza. Wypełniona jest ona starorzeczami, oczkami wodnymi, rozległymi, bogatymi łąkami i pastwiskami, gęstymi zaroślami, zapustami, trzcinowiskami i bagnistymi olsami.
Wyznaczona trasa prowadzi kilkoma szlakami rowerowymi: Grunwaldzkim, Starych Dworków, Radziwiłłowskim, Po Puszczy Bolimowskiej.
Po drodze dodatkowe atrakcje:
·Grodzisko stożkowate w Rudzie (http://wikimapia.org/35222646/pl/Ruda-Grodzisko)
·Rezerwat Polana Siwica (http://mazowsze.travel/co-zwiedzic/parki-krajobrazowe/item/772-bolimowski-park-krajobrazowy);
·Ogrody w Arkadii (http://www.nieborow.art.pl/);
·Pałac i ogrody Radziwiłłów w Nieborowie (https://www.podrozepoeuropie.pl/nieborow-palac/);

Obiad w restauracji Pamiętna Dworek https://pamietna-dworek.pl/
********************************************
Dla osób, które nie czują się na siłach aby zmierzyć się z „setką” zapewniamy, że to tylko bariera psychologiczna. Istnieje możliwość wybrania kilku wariantów krótszych tras korzystając z odcinków łącznikowych np. w miejscowości Ruda lub w SE skraju rezerwatu Polana Siwica.
Chętnych zapraszamy do kontaktu mailowego: rowery@sportgas.pl.