Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Rajd rowerowy z okazji Dnia Dziecka

Zapraszamy na rajd rowerowy po mieście stołecznym Warszawa z okazji Dnia Dziecka. W listopadzie ubiegłego roku, ekipa sportgasowa już pokonała tę trasę, jednak na prośbę wielu osób postanowiliśmy na nią wrócić w okresie wiosennym. Trasa rajdu prawie w całości biegnie w granicach Warszawy, w większości po utwardzonych ścieżkach rowerowych  https://pl.mapy.cz/s/rocumulage - https://www.strava.com/routes/3097963864602701534 .
Chętni będą mieli okazję ukończyć, nieco spóźnioną, 14-tą sportgasową SETKĘ. Z uwagi na kształt trasy istnieje wiele możliwości jej skrócenia odcinkami łącznikowymi. Można także dołączyć lub zakończyć trasę w dowolnie wybranym miejscu.
Rajd rozpocznie się 3 czerwca 2022 r. Ruszamy o 9:00 sprzed bramy głównej Gazowni Warszawskiej (ul. Kasprzaka 25).
Kierujemy się ulicami Kasprzaka, Prostą, Świętokrzyską na wschód ku Wiśle. Następnie bulwarami, Wybrzeżem Gdańskim i Gdyńskim dojeżdżamy do Parku Młocińskiego. Przeprawiamy się Mostem Północnym im. Marii Skłodowskiej-Curie na prawy brzeg Wisły i dalej nadwiślańską ścieżką rekreacyjną i Kępą Wieloryb jedziemy, aż do Mostu Anny Jagiellonki (Południowy). Z powrotem przejedziemy na zachodnią stronę Wisły – tu znajduje się dobre miejsce do skrócenia trasy o 30 km. Ci którzy będą chcieli pokonać całą trasę skierują się za mostem w stronę największego na Mazowszu rezerwatu przyrody, czyli Lasu Kabackiego im. Stefana Starzyńskiego, a następnie wzdłuż rzeczki Jeziorka wrócą nad Wisłę. Droga powrotna poprowadzi dalej w stronę Siekierek i Czerniakowa, a po dotarciu do Tamki obierzemy kurs powrotny do Gazowni Warszawskiej.
Punkty, gdzie można do nas dołączyć to:
9:30 – pomnik Syrenki koło Mostu Świętokrzyskiego;
9:50 – zaplecze baru Wild Beef  koło Mostu Gdańskiego;
10:45 – róg ulicy Abecadło i Papirusów (wjazd do Lasu Młocińskiego);
11:15 – Nadwiślańska ścieżka rekreacyjna pod samym Mostem Śląsko-Dąbrowskim (strona praska);
Około 12:30-13:00 będziemy na moście Anny Jagiellonki (Południowy) w okolicach środka Wisły.
W restauracji La Patata (ul. Bruzdowa 21F) powinniśmy być chwilę po 13-tej. Tu będzie można naszym pociechom, jeśli takowe pojawią się na trasie, kupić wyśmienitą pizzę).
Zgłoszenia przyjmujemy do 1-go czerwca na adres rowery@sportgas.pl.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia z uwagi na warunki pogodowe.