Relacja z Babórkowego Turnieju Tenisowego

Kolejną edycję Barbórkowego Turnieju Tenisowego mamy za sobą. Tradycja została podtrzymana.
Do gry zgłosiło się 21 zawodniczek i 27 zawodników. Razem 48 osób, co było dużym wyzwaniem organizacyjnym. Chcąc rozegrać Turniej w kategoriach: Open, Open Pro, Women i Mikst zdecydowaliśmy się na jego start już w piątek (23 bm.) o godz. 19:00. Do godziny 0:30 udało się wyłonić zwycięzców w kategorii OPEN PRO. Krzysztof Stempień pokonał w finale Maćka Stępniewskiego, a Andrzej Borczyk w rywalizacji o trzecie miejsce pokonał Maćka Sikorę. Oba pojedynki stały na bardzo wysokim poziomie. Gratulujemy zwycięzcom. Warto było zobaczyć jak grają najlepsi.
W sobotę od rana rywalizowała płeć piękna. Prezentując wysoką formę zwyciężyła Marzena Rowicka, pokonując Agnieszką Kurellę, a w meczu o trzecie miejsce Aleksandra Żółtowska pokonała Dorotę Urbańską.
Singiel kobiet
Pomiędzy rozgrywkami pań dokończna została piątkowa rywalizacja panów w kategorii OPEN. Pierwsze miejszce zajął Tomasz Tauzowski, a drugie Waldemar Kuczak. Trzecie miejsce wywalczył Aeksander Sosnowski wygrywając z Bartoszem Luksem.
Około godz. 14:00 rozpoczęły się gry mikstowe. Najciekawsza i budząca wiele emocji kategoria przyniosła dużo zadowolenia jej uczestnikom. Losowość partnerów sprawiła, że wynik każdego meczu trudno było przewidzieć. Ostatecznie, po zaciętej grze, najlepszą parą mikstową Barbórkowego Turnieju A.D. 2018 r. zostali - Ewelina Skaza i Szymon Zbyrowski, którzy pokonali
w finale Dorotę Urbańską i Andrzeja Borczyka. Trzecie miejsce zajęła para Aleksandra Żółtowska
i Krzysztof Grygorowicz, pokonując Małgorzatę Sobieszek i Ryszarda Rządzińskiego.