Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Rowerowa włóczęga Zieloną 7 z Warszawy do Gdańska

W końcu doszedł do skutku, kilkukrotnie odkładany, rajd rowerowy gravelową Zieloną 7 z Warszawy do Gdańska. 407 km zostało pokonane między 3-cim a 5-tym sierpnia 2023 r. Pogoda dopisała, trasa okazała się łatwa do szybkiego przejechania nawet objuczonym rowerem. Pierwszy, 120-to kilometrowy, płaski, mazowiecki odcinek z Warszawy do Ciechanowa był poprowadzony głównie drogami asfaltowymi, miejscami z dość dużym ruchem samochodowym. Największą atrakcją tego dnia okazało się miasto Ciechanów gdzie obowiązkowo trzeba zwiedzić Zamek Książąt Mazowieckich, wieżę ciśnień, ratusz i napić się piwa w Browarze Ciechan.
2
1
Kolejny, nieco dłuższy 167-mio kilometrowy odcinek, zakończył się w mazurskich Małdytach. Stopniowo trasa robiła się coraz bardziej pagórkowata co niechybnie świadczyło o tym, że kończy się mazowiecka Płaskopolska. Po drodze można było zwiedzić bunkry pod Mławą, Pola Grunwaldu, Ostródę. Za Ostródą szlak prowadził po wspaniałych szutrach biegnących przez dostojne mazurskie lasy.
3
7
Ostatni 120-to kilometrowy odcinek trasy, pokonany w sobotę prowadził z Małdyt do Gdańska. Na szczególną uwagę zasługuje odcinek wiodący wzdłuż Kanału Elbląskiego, pięknie odrestaurowany Elbląg, płaskie Żuławy, plaże Wyspy Sobieszewskiej, a na koniec Gdańsk z Jarmarkiem Dominikańskim.
8
20230804_113842
Już myślimy o kolejnej rowerowej włóczędze.
4