Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Rowerzyści na kulinarnym szlaku

W sobotę, 13 kwietnia 2024 r., sekcja rowerowa Sportgas wyruszyła na rodzinny rajd przez Puszczę Kampinoską. Celem wyprawy było bistro Little Madzia Lubi w Czeczotkach, na północnym skraju Kampinoskiego Parku Narodowego. Dokładnie sprawdzony, łatwy i stosunkowo krótki, niespełna pięćdziesięciokilometrowy szlak był wytyczony specjalnie dla całych rodzin sportgasowej braci.
2
Ciepła i słoneczna pogoda sprawiła, że w trasę
(https://www.strava.com/routes/3210331209703963344) ruszyło 33 rowerzystów. Najmłodsi przemieszczali się w dziecięcych przyczepkach i fotelikach. Ruszyliśmy z Polany Opaleń im.
Honorowych Dawców Krwi, następnie grupa skierowała się skrajem puszczy w stronę Łomianek, Dziekanowa Leśnego, Palmir, aby punkt 13:00 pojawić się w bistro w Czeczotkach.
3
Doznania kulinarne, jak zwykle, były mega pozytywne. Tym razem w bistro serwowana była kuchnia azjatycka. Było pysznie, pani Magda nie zawiodła! Piękny ogród sprzyjał relaksowi w ciepłych promieniach wiosennego słońca, a najmłodsi korzystali z trampoliny i hamaków.
4
Po obfitym posiłku, pełni energii ruszyliśmy w drogę powrotną. Tym razem zahaczyliśmy o północno-wschodnią część rezerwatu „Sieraków” - największego w Kampinoskim Parku Narodowym obszaru ochrony ścisłej noszącego imię prof. Romana Kobendzy, jednego z twórców Parku. Ścieżka rowerowa wiodła między innymi groblą przez rozległe i dzikie, pięknie ukwiecone o tej porze roku, bagna Sierakowa.
5
6
7
Przepiękna pogoda, moc świeżego powietrza, eksplodujący zielenią las pozostawiły mnóstwo pozytywnych wrażeń. Już planujemy kolejne rodzinne wyprawy, na które serdecznie zapraszamy!
8