Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Sentymentalnie, smacznie i aktywnie na dwóch kółkach

AgataLiderka
W tym roku sekcja kolarska Sportgas po raz pierwszy wyruszyła na kilkudniową wyprawę. Uczestnicy Rajdu Rowerowego „Śladami Powstańców Styczniowych” mieli okazję spędzić niezapomniane chwile na Podlasiu, na przepięknych i zielonych ścieżkach Puszczy Knyszyńskiej. 

Była to dla nas wszystkich wyjątkowo udana przygoda. W świetnym towarzystwie zrobiliśmy wiele kilometrów po zróżnicowanych trasach rowerowych wschodniej Polski. Choć rajd nie należał do łatwych - w niespełna cztery dni przejechaliśmy znacznie ponad 200 km, ze średnią prędkością około 18 km/h - to każdego dnia wszyscy wracali uśmiechnięci i gotowi na kolejne rowerowe przygody.
grupa
Niestraszne były nam nawet poważne usterki sprzętu w trakcie jazdy, czy też ulewny - choć ciepły - deszcz, który zaskoczył nas jednego popołudnia. Spalone kalorie uzupełnialiśmy smakując wyśmienite dania kuchni kresowej, którą raczyli nas zarówno nasi gospodarze, jak i okoliczne restauracje słynące z pysznej kuchni regionalnej.
Na końcu świata
Jedzenie
W Puszczy Knyszyńskiej każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na dwóch kółkach mogliśmy podziwiać bogactwo krajobrazu i przyrody, ale również poznać niezwykłą historię i tradycję tych okolic. Małe miasteczka i puszczańskie wsie ze wspaniałą kuchnią, przydrożne kapliczki, a także sama Puszcza z niezwykłym zbiorowiskiem różnorodnych gatunków drzew i krzewów czyni to miejsce magicznym i wyjątkowym.
Ścieżki
Czarek
Zwiedzaliśmy również miejsca upamiętniające wydarzenia związane z Powstaniem Styczniowym na trasie rajdu, m.in. galerię rzeźby w Surażkowie – miejsce stracenia powstańców, gdzie lokalny rzeźbiarz stworzył w środku lasu galerię poświęcona powstańcom 1863 roku, czy też Arboretum im. Powstańców 1863 r. Miejsca te skłoniły nas do refleksji i pozwoliły zrozumieć jak wiele w dziejach historii „widziała” Puszcza Knyszyńska.   
Rowery_2
Wróciliśmy zrelaksowani, uśmiechnięci. Słoneczna pogoda, walory przyrodnicze, krajobrazowe i historyczne tras rajdu pozwoliły nam na przeżycie cudownej przygody, a ci z nas, którzy po raz pierwszy byli w Puszczy Knyszyńskiej zafascynowali się tą krainą. Najważniejsze jednak, że wróciliśmy z apetytem na więcej i już zapowiadamy następne przygody na dwóch kółkach, na które wszystkich serdecznie zapraszamy! 27-29 sierpnia br. Rajd rowerowy po Puszczy Kampinoskiej (sportgas.pl)

Nasz Rajd Rowerowy "Szlakiem Powstańców Styczniowych" możliwy był, dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz PGNiG Termika. 
IMG-20210611-WA0000[1]