Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Zapraszamy na rajd rowerowy w 105 rocznicę odzyskania Niepodległości

Zgodnie z tradycją członkowie sekcji rowerowej Sportgas uczestniczą w świętowaniu Narodowego Dnia Niepodległości. Tym razem odwiedzimy miejsce ściśle związane z najważniejszym z ojców niepodległości – Marszałkiem Józefem Piłsudskim. Do przejechania 105 km na 105 rocznicę odzyskania niepodległości.
https://pl.mapy.cz/s/bumogupuzuhttps://www.strava.com/routes/3146561226821987336.
Ponieważ 11-go listopada wiele osób uczestniczy w innych sportowych imprezach, nasz rajd przenieśliśmy na niedzielę 12 listopada 2023 r. Ruszamy o godzinie 9:00 z parkingu znajdującego się pomiędzy dworcem kolejowym w Zielonce i Parkiem Dębinki.
W pierwszej kolejności skierujemy się przez lasy okalające Poligon Zielonka-Rembertów do Sulejówka, gdzie znajduje się Muzeum Józefa Piłsudskiego i Dworek „Milusin”.  Dworek, który jest częścią kompleksu muzealnego, to największa pamiątka materialna po Marszałku i jego rodzinie - https://muzeumpilsudski.pl
Przejeżdżając przez Okuniew zobaczymy romantyczne ruiny Pałacu Lubieńskich. https://www.aktywniwpodrozy.pl/okuniew-ruiny-palacu-lubienskich. Odwiedzimy także Cmentarz Poległych w Bitwie Warszawskiej w Ossowie. https://pl.wikipedia.org/wiki/Cmentarz_Poleg%C5%82ych_w_Bitwie_Warszawskiej_w_Ossowie. Na północnym skraju trasy znajdziemy się pod Pomnikiem internowanych oficerów Legionów Polskich w Białobrzegach. Pomnik upamiętnia internowanie oficerów, którzy odmówili złożenia przysięgi na wierność cesarzom Niemiec i Austro-Wegier. https://szlak.powiat-legionowski.pl/pl/szlak-zielony/mapa/pomnik-internowanych-oficerow-legionow-polskich-w-bialobrzegach
Obiad w połowie drogi w restauracji Cubana. https://cubana.com.pl/galeria.html
Trasę można pokonać w wersji skróconej (50 km) zaczynając o 9:00 w Zielonce i kończąc obiadem w Zielonce. Można też dojechać na obiad o 13:00 i pokonać odcinek z Zielonki do Białobrzegów.
Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania rajdu z uwagi na siłę wyższą, a zwłaszcza niesprzyjające warunki atmosferyczne. W takiej sytuacji wszyscy zgłoszeni uczestnicy będą poinformowani o zaistniałym fakcie co najmniej 24 h przed rozpoczęciem wydarzenia.