Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Zapraszamy na rowerową przygodę ze Sportgas

W związku ze zbliżającym się wielkimi krokami sezonem rowerowym 2023, pragniemy zaprosić na rajd w Pieniny. Rajd odbędzie się w terminie 11-14 maja 2023 r. Trasy będą wiodły najsłynniejszymi i jednymi z najpiękniejszych tras rowerowych w Polsce - między innymi Velo Czorsztyn, fragmentami Velo Dunajec. Zajedziemy także na Słowację. Bazę wiosennego rajdu ulokowaliśmy w Schronisku PTTK Trzy Korony w Sromowcach Niżnych. Schronisko znajduje się w dolinie Dunajca u podnóża Trzech Koron.
Dojazd uczestników we własnym zakresie w czwartek 11 maja 2023 r.
Dla osób, które dojadą odpowiednio wcześnie przygotowaliśmy krótką trasę na rozgrzewkę. Dwudziestokilometrowa trasa wiedzie w większości po słowackiej stronie. Rozpoczynamy w Sromowcach Niżnych, następnie udajemy się do Czerwonego Klasztoru, następnie fragmentem Velo Dunajec do Leśnicy, skąd z powrotem wracamy do Sromowców.
W piątek 12 maja zapraszamy na słynne Velo Czorsztyn, czyli trasę rowerową wokół Jeziora Czorsztyńskiego w okolicy Pienińskiego Parku Narodowego. Na trasie wiele atrakcji: Zamek Dunajec w Niedzicy, Zamek w Czorsztynie, zapora i elektrownia wodna w Niedzicy.
W sobotę czeka nieco dłuższa i nieco bardziej wymagająca trasa na przełęcz Knurowską, na której będziemy podziwiali panoramę Tatr. Tego dnia istnieje także możliwość odwiedzenia Czerwonego Klasztoru oraz zwiedzenie Krościenka nad Dunajcem.
Dla osób, które zachowają jeszcze odrobinę sił przygotowaliśmy dodatkową trasę na niedzielne przedpołudnie do słowackiego Podolínca. Niezbyt trudna 65-cio kilometrowa trasa wiedzie przez słowacką część Pienińskiego Parku Narodowego, miejscowości Leśnica, Veľký Lipník, Podolínec i z powrotem do Sromowców.
Zapraszamy.