Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Zapraszamy z rowerem na zakończenie wakacji do Puszczy Kampinoskiej

Serdecznie zapraszamy na rajd organizowany przez sekcję rowerową Sportgas.
Rajd rozpocznie się 2 września 2023 r. o godzinie 11:00 na polanie wypoczynkowej Granica w Kampinoskim Parku Narodowym (44 km od granic Warszawy). Osoby zainteresowane pokonaniem dłuższego odcinka trasy będą mogły ruszyć o godzinie 9:45 z Julinka (dawna baza cyrkowa), aby o 11:00 spotkać się z całą grupą.
Obie grupy wystartują wspólnie i po zrobieniu puszczańskiej pętli wrócą na polanę w Granicy. Tu na uczestników rajdu będzie czekała wojskowa grochówka z kuchni polowej, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz gorąca kawa i herbata.
Trasa krótka 32 kmhttps://pl.mapy.cz/s/fasodacahe
https://www.strava.com/routes/3123713720063533500
Trasa długa 63 km -  https://pl.mapy.cz/s/cadoguboma
https://www.strava.com/routes/3123714058140028984
Na trasie krótkiej rajdu liczne atrakcje: w Granicy - skansen budownictwa puszczańskiego, cmentarz wojenny żołnierzy 1939 roku, dębowa Aleja Trzeciego Tysiąclecia, ścieżka dydaktyczna „Skrajem Puszczy”. Na trasie również kompleks wydmowy w Starej Dąbrowie, chwila relaksu nad Kanałem Łasica w Nowej Dąbrowie, dziki rezerwat Żurawiowe (tu najłatwiej spotkać kampinoskiego wilka), Sosna Powstańców 1863 r.
Na trasie długiej: Rezerwat Karpaty z jego unikalnym kompleksem wydmowym, Zamczysko z XIII w.
Dojazd we własnym zakresie. 
Zgłoszenia przyjmujemy na adres mailowy: rowery@sportgas.pl. Udział w rajdzie jest bezpłatny dla członków sekcji rowerowej Sportgas. Chętnych spoza sekcji zapraszamy. Można do nas dołączyć i brać udział w wielu naszych aktywnościach. Wystarczy kliknąć w link rejestracyjny i dopełnić formalności - Dołącz do nas (sportgas.pl).